Pranie detského oblečenia

Pranie detského oblečenia

Pokožka novorodencov je päťnásobne jemnejšia ako pokožka dospelých, preto je háklivejšia na vonkajšie podnety a vyžaduje si špeciálnu starostlivosť, aby sme s vyvarovali podráždeniu. Pri praní detských vecí by sme preto mali dodržiavať niekoľko zásad:

 • Na pranie používať zásadne pracie prostriedky zamerané na pranie detského oblečenia bez bielidiel a arómy
 • Keďže je detská pokožka náchylnejšia na ekzémy a podráždenia, mali by sme sa vyvarovať zvyšku pracieho prášku na oblečení, ktoré by mohlo pokožku podráždiť, preto pri praní je žiadané pridať o jedno pláchanie navyše
 • Perte s polovičnou dávkou prášku
 • Nepoužívajte aviváž. Aviváž má za úlohu len prevoňať bielizeň, čo bábätká nepotrebujú a môže dôjsť len k zbytočnému podráždeniu pokožky chemickými látkami. Na zmäkčenie prádla vám poslúži obyčajný ocot, ktorý zároveň prádlo aj dezinfikuje, stabilizuje farby a odstraňuje vodný kameň. Stačí ho pridať do posledného pláchania cca 1dcl. Ak sa bojíte jeho typickej arómy, je to zbytočné. Bielizeň za ním vôbec nie je cítiť.
 • Ideálne je pri praní siahnuť po ECO výrobkoch, ktoré neobsahujú umelé látky
 • Ak nechcete investovať po finančne náročnejších ECO pracích výrobkoch, môžete vyskúšať aj pranie v mydlových orechoch, ktoré sú ekologickejšou alternatívou prania.
 • Detské oblečenie je nutné vždy prať samostatne a nemiešať ho s oblečením dospelých

Najmä v prvých mesiacoch života bábätka by žehlenie malo byť samozrejmosťou. Žehlením sa zbavíte prípadných baktérií a žehlením sa prádlo zmäkčí.

Príznaky alergie na prací prášok:

 • Červené a suché fľaky na pokožke
 • Slzenie očí
 • Suchá pokožka
 • Problémy s dýchaním
 • Kašeľ
 • Pľuzgiere na pokožke

Pri akej teplote prať detské oblečenie?

Väčšina baktérií sa ničí už pri teplote 40°C.  Na zahubenie roztočov je nutná vyššia teplota prania a to okolo 58°C. Spodnú bielizeň a látkové plienky by sme mali prať až pri teplote 90°C.

Ako na odolné škvrny?

 • Žlčové mydlo je prvou pomocou pri odstraňovaní škvŕn a skvelo nahradí odstraňovač škvŕn
 • Okrem odstránenia škvŕn, jedlá sóda v kombinácií s octom, zbaví oblečenie nepríjemných pachov
 • Bielidlo na detské veci

Prací prášok Batole

Kvalitný prací prášok českého výrobcu, určený prevažne na prádlo prichádzajúce do styku s detskou pokožkou, ktorá je najviac vystavená riziku podráždenia a alergiám.

Zobraziť detail produktu

Prací gél Batole Color

Koncentrovaný prací gél určený na farebné prádlo prichádzajúce do styku s detskou pokožku, ktorá je najviac vystavená riziku podráždenia a alergiám a pre osoby s citlivou pokožkou.

Zobraziť detail produktu

Prací prášok Batole Eco

Batole Eco je vhodný pre deti, ale i dospelých s precitlivenou pokožkou. Je dermatologicky testovaný Štátnym zdravotným ústavom. Ide o ekologicky nezávadný výrobok bez fosfátov, farbív a iných dráždivých prísad, ktorý získal ochrannú známku „Ekologicky šetrný výrobok”.

Zobraziť detail produktu

Batole Sensitive prací gél

Koncentrovaný prací gél určený prevažne na prádlo prichádzajúce do styku s detskou pokožkou, ktorá je najviac vystavená riziku podráždenia a alergiám a pre osoby s citlivou pokožkou.

Zobraziť detail produktu

Jsem prací prášek na detské prádlo

Som koncentrovaný prací prášok so zníženou dermálnou dráždivosťou voči citlivej pokožke. Som určený pre pranie všetkých druhov detského prádla (plienok a pod.) s výnimkou vlny a prírodného hodvábu. Som vhodný pre všetky typy práčok i pre ručné pranie. Prenikám hlboko do vlákien a prítomné enzýmy napomáhajú uvoľneniu nečistôt bielkovinového, tukového a škrobového charakteru a tým i efektívnemu odstráneniu škvŕn od trávy, krvi, kakaa, omáčok, kojeneckej stravy a pod. Obsahujem aktívne zložky, ktoré rozžiari vaše detské prádlo.

Zobraziť detail produktu

Jsem prací gél na detské prádlo

Som koncentrovaný prací gél so zníženou dermálnou dráždivosťou voči citlivej pokožke. Som určený pre pranie všetkých druhov detského prádla (plienok a pod.) s výnimkou vlny a prírodného hodvábu. Som vhodný pre všetky typy práčok i pre ručné pranie. Prenikám hlboko do vlákien a prítomné enzýmy napomáhajú uvoľneniu nečistôt bielkovinového, tukového a škrobového charakteru a tým i efektívnemu odstráneniu škvŕn od trávy, krvi, kakaa, omáčok, kojeneckej stravy a pod. Obsahujem aktívne zložky, ktoré rozžiari vaše detské prádlo. Všetky aktívne pracie zložky sú rastlinného pôvodu a sú ľahko biologicky rozložiteľné a tým som vhodný pre použitie so septikmi a domácimi čističkami. Obsiahnuté enzýmy nie sú vyrábané pomocou GMO.  Neobsahujem fosfáty, chlór, EDTA, formaldehyd, syntetické farbiva, opticky rozjasňujúce látky.

Zobraziť detail produktu

Batole Antiflíček čistič škvŕn

Antiflíček je čistič na škvrny, ktoré sú typické pre deti.
Obsahuje aktívne enzýmy, je určený pre biele i farebné prádlo, nepoškodzuje farby.

Zobraziť detail produktu